Apple’dan beklenmedik App Store değişikliği!

Photo of author

By admin

Apple, yerel uygulama mağazası App Store’da beklenmedik bir değişikliğe gitti. Şirketin yaptığı son güncelleme sayesinde geliştiricilere yeni haklar tanınıyor. Bunların başında daha yüksek fiyata sahip uygulama yayınlama izni bulunuyor.

App Store’daki uygulama fiyatlarında değişiklik

Apple, App Store’daki yayıncılara uygulamaları için fiyatlandırma konusunda birçok kademe sunuyor. Liste üzerinden seçim yapan geliştiriciler, seçtikleri fiyata göre uygulamaları üzerinden gelir elde edebiliyor. Apple yaptığı son açıklamada, App Store yayıncıları için 700 yeni fiyat kademesi eklendiğini duyurdu.

Geliştiriciler artık yayınladıkları uygulamalar için 0.29 cent’ten, 10 bin dolara kadar fiyat belirleyebilecek. Şirket, Ağustos 2021’de geliştiriciler için fiyat seçeneklerinin artırılması konusunda söz vermişti.

Yayıncılar, geliştirdikleri uygulamalar için en yüksek 100 kademeden, yani 1000 dolar ve üstü ücret için Apple’a özel talepte bulunması gerekiyor. Bunun üzerine şirket, talebi değerlendirecek ve uygun görülmesi halinde isteği onaylayacak.

Bunların yanı sıra Apple, geliştiricilerin ücretli uygulamaları için yeni bir döviz seçeneğini de duyurdu. Bu yenilikle birlikte yayıncılar, mağazada yer alan para birimlerine özel fiyat belirleyebilecek. Bu özellik, döviz kuru yüksek ülkeler için fiyat değişikliğine sebep olabilir.

Euro bölgesinde uygulama içi fiyatlar zamlandı

ABD’li teknoloji şirketi, Euro kullanan tüm ülke ve bölgelerde App Store uygulamalarının ve uygulama içi satın alımların fiyatlarının artacağını duyurdu. Apple, Euro bölgesi ülkelere ek olarak; Şili, Mısır, Japonya, Malezya, Pakistan, Polonya, Güney Kore, İsveç ve Vietnam’da da uygulama ve uygulama içi satın alma fiyatlarını artıracak.

Peki sizler Apple’ın uygulama geliştiricileri için yaptığı değişik hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Yorum yapın

vozol 10000 vozol 12000 vozol 12000 vozol 10000 vozol puff dizipal time