İçişleri Bakanlığı KPSS 70 puan ile Uzman Yardımcısı alımı yapacak! Başvuru detayları neler?

Photo of author

By admin

İçişleri Bakanlığı, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) fıkrası uyarınca merkez teşkilatında görevlendirmek üzere 80 Uzman Yardımcısı alımı yapacağını açıkladı. Başvuru şartları ve tarihine kadar merak edilen tüm detayları açıklayan Bakanlık, adaylardan en az 70 KPSS puan şartı arıyor. Başvuru şartlarını taşıyacak adaylar ise 25 Ocak-03 Şubat 2023 tarihleri arasında Ankara’da düzenlenecek olan sözlü sınavın ardından görevlendirilecek.

BAŞVURU TARİHİ VE ŞEKLİ

İçişleri Bakanlığı personel alımı başvuruları 19 Aralık 2022 tarihinde başlayıp 23 Aralık 2023 tarihine kadar devam edecek.

Adaylar İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü icisleri.gov.tr/personel resmi internet sayfası üzerinden E- Devlet şifresi ile başvuru sürecini online olarak gerçekleştirecek.

BAŞVURU EKRANI

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında sayılan şartları taşımak, 

2- Bakanlığımızca talep edilen bölümlerden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içi ve yurt dışındaki öğrenim kurumlarından birisini bitirmiş olmak, 

3- Giriş(sözlü) sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak.(01/01/1988 tarihinden sonra doğanlar), 

4- 2021-2022 yıllarına ait Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) Bakanlığımızca istenilen puan türlerinden en az 70 ve üzerinde KPSS puanı almış olmak, 

5- KPSS puanı en yüksek puanlı adaydan başlamak üzere istenilen bölüm ve puan türlerine göre ilan edilen kadro sayısının en fazla dört katı aday arasına girmek. (sıralamaya giren son aday ile aynı puana sahip diğer adaylar da giriş(sözlü) sınavına alınır)

6- Adaylar KPSS puan türlerine ve öğrenim bölümlerine göre bu ilanda belirtilen şartları taşımaları kaydıyla en fazla 3 tercihte bulunabilirler.

RESMİ İLAN METNİ

Yorum yapın

hivevape.com mcswizzlespuff.com vozol puff time