Rus Gazetesi: Çin Üretimi Mikroçiplerinin %40’ı Kusurlu

Photo of author

By admin

Rus teknoloji şirketleri, Çinli üreticilerden gelen çip sevkiyatlarında bazı garip durumlar olduğunu dile getiriyor. Rusya’nın siyaset ve iş dünyasına yönelik günlük gazetelerinden Kommersant‘ta yayınlanan habere göre, Çin’den gelen çiplerin %40’a varan kısmı kusurlu çıktı.

Kommersant, Ukrayna’nın işgalinden önce başarısızlık oranının %2 olduğunu belirtiyor. Bildiğiniz üzere Ukrayna savaşı başladıktan sonra batılı teknoloji şirketleri ABD hükümetinin de etkisiyle Rusya’ya yaptırım üstüne yaptırım uyguladı. Rus şirketler ise mecburen rotasını farklı ülkelere çevirmek zorunda kaldı.

Yayınlanan bu haberlerin ne derecede doğru olduğu bilinmiyor. Pek çok modern cihazın ve daha da önemlisi askeri donanımın farklı yarı iletken ürünlere ihtiyaç duyduğunu hatırlatalım. Bu nedenle %2’lik bir arıza oranı bile aslında çok kötü. Rusya’ya sevk edilen çiplerin %40’ının işlevsel durumda olmadığı söyleniyor ki bu gerçekten kabul edilemez bir durum.

Sonuç olarak, tedarikçi şirketlerin ürünleri test etmek için zaman ve çaba harcamadığını söylemek mümkün. Öte yandan, Rus şirketleri görünüşe göre büyük siparişler vermeden önce hem tedarikçileri hem de ürünleri kontrol etme konusunda deneyim eksikliğine sahip.

Yorum yapın

hivevape.com mcswizzlespuff.com vozol puff time